Wsparcie potencjału administracyjnego dla ZIT MOF Grudziądza – Etap I.
W dniu 23.09.2024 r. Stowarzyszenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza podpisało umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Wsparcie potencjału administracyjnego dla ZIT MOF Grudziądza – Etap I”.
Okres realizacji: od 01.03.2023 r. – 10.04.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 393 049,91 zł
Kwota dofinansowania: 327 489,18 zł
Środki własne: 65 560,73 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu, Działanie 5.11 Wsparcie administracyjne gmin ZITy regionalne.
Celem projektu jest realizacja działań wspomagających przygotowanie i realizację instrumentu polityki terytorialnej jakim jest ZIT Grudziądza, w tym niezbędnych narzędzi do rzeczowej i efektywnej realizacji instrumentu terytorialnego.
Przedsięwzięcie dotyczy wdrożenia działań mających na celu wsparcie administracyjne kadr zaangażowanych do wypełniania zobowiązań zawartych w uchwale zawiązującej Stowarzyszenie ZIT MOF Grudziądza, w tym rzeczową realizację zadań polityki terytorialnej. Realizacja projektu przewiduje działania związane z zapewnieniem funkcjonowania Biura Stowarzyszenia ZIT MOF Grudziądza, jego wyposażenie, poprzez zakup materiałów biurowych i eksploatacyjnych, jak również niezbędnego sprzętu, w tym laptopów i drukującego urządzenia wielofunkcyjnego. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również utworzenie strony internetowej Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza oraz obsługa informatyczna, niezbędna do organizacji spotkań i pracy Stowarzyszenia. Dopełnieniem zadań projektowych będą działania informacyjno-promocyjne.
Główną grupą do której kierowany jest projekt są władze publiczne, w tym władze samorządowe tworzące Stowarzyszenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza. Zakres przedmiotowego wsparcia dotyczy współfinansowania ze środków publicznych działań i zadań, niezbędnych do zapewnienia pełnej funkcjonalności Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza. Bezpośrednim odbiorcą kierowanego wsparcia są kadry Biura Stowarzyszenia ZIT MOF Grudziądza, które pełnią kluczową rolę w zarządzaniu i administrowaniu strukturą organizacyjną, jak również jest podmiotem odpowiedzialnym za efektywną i rzeczową realizację zobowiązań wynikających z polityki terytorialnej. Realizacja projektu nastawiona jest na wsparcie lokalnej administracji, która na bazie zawiązanego stowarzyszenia samorządowego podejmuje realizację zadań publicznych mających na celu zaspokojenie potrzeb zbiorowych społeczności zamieszkującej obszar Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza.
#FunduszeEuropejskie
Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej.
W dniu 28.08.2024 r. gmina-miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Okres realizacji: 02.01.2024 r. – 30.11.2024 r.
Całkowita wartość projektu: 1 631 986,67 zł
Kwota dofinansowania: 1 387 188,66 zł
Środki własne: 244 798,01 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu, Cel szczegółowy 5 i. Wspieranie zintegrowanego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego, kultury, dziedzictwa naturalnego, zrównoważonej turystyki i bezpieczeństwa na obszarach miejskich, Działanie 5.4 Wsparcie rozwoju turystyki ZiTy regionalne.
Głównym celem projektu jest rozwój infrastruktury wzmacniającej potencjał turystyczny miasta i MOF Grudziądza, promocja atrakcji turystycznych miasta i zapewnienie do nich dostępności jak również rozwój turystyki rowerowej w oparciu o zasoby endogeniczne miasta. Projekt obejmuje działania związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej w ul. Miłoleśnej. Ścieżka obejmuje odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Południowej o długości 3071 mb. Grupą docelową projektu są osoby, które w sposób bezpośredni lub pośredni będą korzystać z produktów i rezultatów projektu. Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w szczególności zamieszkałych na terenie gminy – miasto Grudziądz, którzy przemieszczają się w obrębie obszaru gminy, jak również dostrzegają bezpośrednią potrzebę wzmocnienia wykorzystania potencjału endogenicznego. Inwestycja skierowana jest również do osób odwiedzających obszar miasta, a więc turystów, którzy chcą skorzystać z oferty turystycznej, w tym rekreacyjnej. Inwestycja jest elementem szerszego przedsięwzięcia związanego z rozwojem systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy – miasto Grudziądz, a więc MOF Grudziądza i województwa kujawsko – pomorskiego.
#FunduszeEuropejskie