
Nowe umiejętności – nowe możliwości – zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia kursu obsługi wózków jezdniowych dla uczniów ZSE kształcących się w zawodzie technik logistyk.
W dniu 20 lutego 2025 roku gmina – miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Nowe umiejętności – nowe możliwości – zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia kursu obsługi wózków jezdniowych dla uczniów ZSE kształcących się w zawodzie technik logistyk”.
Okres realizacji: 27.02.2024 r. – 03.03.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 429 733,30 zł
Kwota dofinansowania: 365 273,30 zł
Budżet państwa: 42 973,33 zł
Środki własne: 21 486,67 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działanie 6.6. Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego ZITy regionalne.
Celem projektu jest zapewnienie odpowiedniego wyposażenia służącego do praktycznej nauki zawodu. Projekt obejmuje zakup wózka jezdniowego, przygotowanie placu manewrowego oraz postawienie wiaty garażowej do przechowywania wózka na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. Realizacja projektu w swych założeniach ma przyczynić się do poprawy jakości i skuteczności kształcenia zawodowego oraz dostosować kształcenie do potrzeb rynku pracy. Nabyte w ramach projektu umiejętności, kompetencje oraz kwalifikacje pozwolą absolwentom zwiększyć ich konkurencyjność
na rynku pracy. Ostateczną grupą docelową odbiorców do której kierowany jest projekt będą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu uczących się w zawodzie technik logistyk.
#FunduszeEuropejskie
b

Zakup samochodu ciężarowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Grudziądzu.
W dniu 20 lutego 2025 roku gmina – miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zakup samochodu ciężarowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Grudziądzu”.
Okres realizacji: 27.02.2024 r. – 29.05.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 766 159,87 zł
Kwota dofinansowania: 651 235,88 zł
Budżet państwa: 76 615,98 zł
Środki własne: 38 308,01 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców Działanie 6.6. Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego ZITy regionalne.
Celem projektu jest zapewnienie odpowiedniego wyposażenia służącego do praktycznej nauki zawodu. Projekt obejmuje zakup samochodu ciężarowego wraz z zabudową do nauki jazdy oraz budowę garażu do jego przechowywania na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Grudziądzu. Realizacja projektu w swych założeniach ma przyczynić się do poprawy jakości i skuteczności kształcenia zawodowego oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Zaplanowane w ramach projektu kursy kwalifikacyjne podnoszące umiejętności i kompetencje zawodowe zwiększą konkurencyjność absolwentów na rynku pracy.
Ostateczną grupą docelową odbiorców do której kierowany jest projekt będą uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Grudziądzu.
#FunduszeEuropejskie
b

Zakup 8 stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej.
W dniu 20.02.2025 r. gmina-miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. Zakup 8 stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej.
Okres realizacji: 04.06.2024 r. – 30.11.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 1 061 747,52 zł
Kwota dofinansowania: 735 088,90 zł
Środki własne: 326 658,62 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 3. Fundusze Europejskie na zrównoważony transport miejski, Cel szczegółowy 2 viii. Wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej jako elementu transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej, Działanie 3.2 Rozwój i usprawnienie mobilności miejskiej i podmiejskiej ZiTy regionalne.
Głównym celem przedmiotowego projektu jest rozwój infrastruktury transportowej Miasta Grudziądza. Grupę docelową przedsięwzięcia stanowią zatem mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, w szczególności mieszkańcy MOF Grudziądza obejmującego Miasto Grudziądz oraz trzy gminy wiejskie (Grudziądz, Rogóźno i Dragacz). Inwestycja dotyczy wsparcia infrastruktury transportowej Miasta Grudziądza za sprawą zakupu i montażu ośmiu stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Projekt zakłada usytuowanie automatów na przystankach o dużym natężeniu pasażerów. Zakupione w ramach przedmiotowego projektu automaty zasilane będą energią słoneczną, co oznacza, że przyczynią się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej i nie wywrą negatywnego wpływu na środowisko.
#FunduszeEuropejskie
b

Dostawa trzech tramwajów wieloczłonowych do obsługi sieci tramwajowej komunikacji miejskiej w Grudziądzu wraz z modernizacją układu torowego Zajezdni Tramwajowej.
W dniu 23.12.2024 roku Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Dostawa trzech tramwajów wieloczłonowych do obsługi sieci tramwajowej komunikacji miejskiej w Grudziądzu wraz z modernizacją układu torowego Zajezdni Tramwajowej”.
Okres realizacji: 13.08.2024 r. – 30.10.2026 r.
Całkowita wartość projektu: 41 436 207,26 zł
Kwota dofinansowania: 28 634 777,37 zł
Środki własne: 12 801 429,89 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet: 3 Fundusze Europejskie na zrównoważony transport miejski, Działanie 3.2 Rozwój i usprawnienie mobilności miejskiej i podmiejskiej ZITy regionalne.
Celem projektu jest wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej jako elementu transformacji w kierunku gospodarki zero emisyjnej.
Przedsięwzięcie dotyczy zakupu trzech tramwajów wieloczłonowych jednokierunkowych do obsługi sieci tramwajowej komunikacji miejskiej oraz modernizację układu torowego na terenie Zajezdni Tramwajowej w Grudziądzu. Realizacja projektu zapewni lepszą dostępność komunikacyjną dla wszystkich mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza, w tym osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowane torowisko pozwoli na bezpieczną obsługę nowo zakupionych wozów tramwajowych.
Grupą docelową do której kierowany jest projekt będą mieszkańcy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, w tym osoby z niepełnosprawnościami.
#FunduszeEuropejskie
X

Budowa przedszkola w Gminie Rogóźno
W dniu 12.11.2024 roku Gmina Rogóźno podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa Przedszkola w Gminie Rogóźno”.
Okres realizacji: 01.08.2024 r. do 31.12.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 10 546 476,12 zł
Kwota dofinansowania: 2 278 789,51 zł
Środki własne: 7 999 593,73 zł
Budżet państwa: 268 092,88 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet: 6 Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej, Działanie: 6.2 Inwestycje w infrastrukturę przedszkolną ZITy regionalne.
Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego na terenie gminy Rogóźno, a tym samym zwiększenie atrakcyjność gminy do zamieszkania i poprawy jakości życia mieszkańców. Projekt ma w swych założeniach ułatwić kobietom powrót na rynek pracy. Poprawa dostępności do tego rodzaju usług pozytywnie wpłynie na zdiagnozowany w gminie problem niskiego poziomu rozwoju społecznego, niskiego rozwoju przedsiębiorczości oraz problemy zdiagnozowane dla gminy zagrożonej trwałą marginalizacją.
Projekt w założeniach obejmuje budowę budynku wraz z infrastrukturą dla dzieci z terenu Gminy Rogóźno. Realizacja projektu w przewidywanych rezultatach ma przyczynić się do zwiększenia udziału dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w wieku 3 – 5 lat oraz podwyższenia standardu technicznego infrastruktury przedszkolnej. Projekt odpowiada na potrzeby poprawy oferty i bazy lokalowej infrastruktury w Gminie Rogóźno.
Grupą docelową do której kierowany jest projekt będą stanowić mieszkańcy Gminy Rogóźno, rodzice, opiekunowie, dzieci w wieku przedszkolnym, pracownicy Przedszkola w Rogóźnie, samorząd lokalny, pracownicy Urzędu Gminy oraz lokalni przedsiębiorcy.
#FunduszeEuropejskie

Wsparcie potencjału administracyjnego dla ZIT MOF Grudziądza – Etap I.
W dniu 23.09.2024 r. Stowarzyszenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza podpisało umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Wsparcie potencjału administracyjnego dla ZIT MOF Grudziądza – Etap I”.
Okres realizacji: od 01.03.2023 r. – 10.04.2025 r.
Całkowita wartość projektu: 393 049,91 zł
Kwota dofinansowania: 327 489,18 zł
Środki własne: 65 560,73 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu, Działanie 5.11 Wsparcie administracyjne gmin ZITy regionalne.
Celem projektu jest realizacja działań wspomagających przygotowanie i realizację instrumentu polityki terytorialnej jakim jest ZIT Grudziądza, w tym niezbędnych narzędzi do rzeczowej i efektywnej realizacji instrumentu terytorialnego.
Przedsięwzięcie dotyczy wdrożenia działań mających na celu wsparcie administracyjne kadr zaangażowanych do wypełniania zobowiązań zawartych w uchwale zawiązującej Stowarzyszenie ZIT MOF Grudziądza, w tym rzeczową realizację zadań polityki terytorialnej. Realizacja projektu przewiduje działania związane z zapewnieniem funkcjonowania Biura Stowarzyszenia ZIT MOF Grudziądza, jego wyposażenie, poprzez zakup materiałów biurowych i eksploatacyjnych, jak również niezbędnego sprzętu, w tym laptopów i drukującego urządzenia wielofunkcyjnego. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również utworzenie strony internetowej Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza oraz obsługa informatyczna, niezbędna do organizacji spotkań i pracy Stowarzyszenia. Dopełnieniem zadań projektowych będą działania informacyjno-promocyjne.
Główną grupą do której kierowany jest projekt są władze publiczne, w tym władze samorządowe tworzące Stowarzyszenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza. Zakres przedmiotowego wsparcia dotyczy współfinansowania ze środków publicznych działań i zadań, niezbędnych do zapewnienia pełnej funkcjonalności Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza. Bezpośrednim odbiorcą kierowanego wsparcia są kadry Biura Stowarzyszenia ZIT MOF Grudziądza, które pełnią kluczową rolę w zarządzaniu i administrowaniu strukturą organizacyjną, jak również jest podmiotem odpowiedzialnym za efektywną i rzeczową realizację zobowiązań wynikających z polityki terytorialnej. Realizacja projektu nastawiona jest na wsparcie lokalnej administracji, która na bazie zawiązanego stowarzyszenia samorządowego podejmuje realizację zadań publicznych mających na celu zaspokojenie potrzeb zbiorowych społeczności zamieszkującej obszar Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza.
#FunduszeEuropejskie

Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej.
W dniu 28.08.2024 r. gmina-miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Miłoleśnej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Okres realizacji: 02.01.2024 r. – 30.11.2024 r.
Całkowita wartość projektu: 1 631 986,67 zł
Kwota dofinansowania: 1 387 188,66 zł
Środki własne: 244 798,01 zł
Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021 – 2027, Priorytet 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu, Cel szczegółowy 5 i. Wspieranie zintegrowanego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego, kultury, dziedzictwa naturalnego, zrównoważonej turystyki i bezpieczeństwa na obszarach miejskich, Działanie 5.4 Wsparcie rozwoju turystyki ZiTy regionalne.
Głównym celem projektu jest rozwój infrastruktury wzmacniającej potencjał turystyczny miasta i MOF Grudziądza, promocja atrakcji turystycznych miasta i zapewnienie do nich dostępności jak również rozwój turystyki rowerowej w oparciu o zasoby endogeniczne miasta. Projekt obejmuje działania związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej w ul. Miłoleśnej. Ścieżka obejmuje odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Południowej o długości 3071 mb. Grupą docelową projektu są osoby, które w sposób bezpośredni lub pośredni będą korzystać z produktów i rezultatów projektu. Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w szczególności zamieszkałych na terenie gminy – miasto Grudziądz, którzy przemieszczają się w obrębie obszaru gminy, jak również dostrzegają bezpośrednią potrzebę wzmocnienia wykorzystania potencjału endogenicznego. Inwestycja skierowana jest również do osób odwiedzających obszar miasta, a więc turystów, którzy chcą skorzystać z oferty turystycznej, w tym rekreacyjnej. Inwestycja jest elementem szerszego przedsięwzięcia związanego z rozwojem systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy – miasto Grudziądz, a więc MOF Grudziądza i województwa kujawsko – pomorskiego.
#FunduszeEuropejskie